REMIZA 24 dla najmłodszych

REMIZA 24 dla najmłodszych

Od kilku lat na forach internetowych oraz w rozmowach ze strażakami przewija się wątek odnośnie braku zainteresowania wśród najmłodszych dzieci do działania w strukturach OSP. Drużyny MDP według regulaminu CTiF są dedykowane dla dzieci czy raczej młodzieży od 12 do 16 roku życia. A co z najmłodszymi ..? Opiekunowie drużyn zgodnie twierdzą w myśl przysłowia „Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał „ , że dzieci trzeba zainteresować strażą w jak najmłodszym wieku.

Wychodząc naprzeciw, REMIZA24 prezentuje produkt dedykowany właśnie dla tej grupy OSP. Stworzony został w oparciu o własne doświadczenia w przygotowywaniu imprez z okazji Dnia Dziecka.

Domek strażak- makieta treningowa jest produktem , który wzbudza wśród najmłodszych wiele uśmiechu i zaszczepia w nich zainteresowanie strażą. Do zabawy w małego strażaka potrzebujemy makiety treningowej, hydronetki oraz dostępu do wody, opcjonalnie hełmu MDP, strojów. Resztę konkurencji jakie wymyślimy dla dzieci ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Zamysł jest taki żeby dwójka dzieci (pompujący hydronetką może być to zawodnik z MDP, trening przed zawodami na pewno się przyda :)drugie dziecko w wieku 5,6,7 lat strąciły strumieniem wody „płonące okna, drzwi budynku„.

Co zyskujemy;
- dzieci już od najmłodszych lat obcują z prądownicą, ciśnieniem w wężu, elementem dumy po wykonaniu zadania.
- na Domku Strażaka, umieszczone są auta wraz z numerami telefonów alarmowych – współczynnik edukacyjny,
- Jeśli mały druh, druhna zainteresuje się już na tym etapie strażą, bądźmy pewni, ze w przyszłości trafi do MDP a później w struktury OSP.

Domek strażacki ma swoje idealne zastosowanie wszędzie tam gdzie są rodziny z dziećmi; Dzień Dziecka, Festyny rodzinne, dożynki Gminne, parafialne, pikniki rodzinne, a nawet jako odrębna konkurencja podczas zawodów sportowo pożarniczych.

Makiety te zostały wykorzystane podczas konkursu „edukacja dla bezpieczeństwa” dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych.

Nie stwierdzamy, że każda OSP musi posiadać taki Domek Strażaka, ale przynajmniej dwie na terenie Gminy byłyby ciekawym rozwiązaniem i dobrą wróżbą na przyszłość.

Zapraszamy do zapoznania się szerzej z naszym produktem na stronie www.remiza24.pl

remiza998 750 100px

florian maly

Galeria

Strazacki.pl