Busko-Zdrój

Strażackie zmagania w halowej piłce nożnej

W dniach 7 i 8 grudnia 2016 roku na obiektach sportowych w Busku Zdroju przeprowadzono XXII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej.

Organizatorem mistrzostw była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, a współorganizatorami świętokrzyska Komenda Wojewódzka PSP oraz Komenda Powiatowa PSP w Busku Zdroju. Wzięły w nich reprezentacje Państwowej Straży Pożarnej z 15 województw oraz trzech szkół pożarniczych (SA PSP w Poznaniu, CS PSP w Częstochowie, SGSP w Warszawie). Łącznie 270 zawodników.

W przeprowadzonych grach półfinałowych spotkały się drużyny województw małopolskiego, mazowieckiego, lubuskiego i dolnośląskiego. W walce o trzecie miejsce drużyna województwa małopolskiego pokonała drużynę województwa lubuskiego, a w meczu finałowym , który w czasie podstawowym zakończył się remisem 1:1 rzutami karnymi 6:5 drużyna województwa mazowieckiego pokonała drużynę województwa dolnośląskiego i to ona została mistrzem Polski.

Podczas zawodów dokonano wyboru najlepszych piłkarzy, klasyfikacja przedstawia się następująco:
Najlepszym Strzelcem został: Jakub HORAWA – woj. małopolskie
Najlepszym Piłkarzem został: Michał KLAUS – woj. mazowieckie
Najlepszym Bramkarzem został: Kamil DUCHNOWSKI – woj. lubuskie