Pilawa

‘Twój MIŚ może zostać ratownikiem’ w Pilawie

‘Twój MIŚ może zostać ratownikiem’ w Pilawie

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pilawie włączyli się do akcji ‘Twój MIŚ może zostać ratownikiem’. Identyczna akcja odbyła się kilka dni temu w województwie wielkopolskim.

W ramach akcji przez całe sobotnie popołudnie remiza w Pilawie była otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać używane lub nowe maskotki.

Efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu pięciu godzin udało nam się zebrać blisko 200 maskotek. Odwiedziło nas blisko stu osób - około 70 rodzin z dziećmi. Wspomogli akcję także druhowie z OSP Puznówka, Wola Rowska i Trzcianka - napisali.

Dla najmłodszych przygotowano specjalne podziękowania oraz słodki poczęstunek, była również możliwość zwiedzenia strażnicy i usiąść za kierownicą wozu strażackiego.

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

Do tej pory w akcję włączyły się Komendy Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i Warszawie, misie zebrane w czasie akcji trafiły już do wielkopolskich jednostek PSP, tak samo będzie w województwie mazowieckim. Pomysłodawcą jest Marta Lewandowska z Poznania.

Akcję objął patronatem Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.


Więcej o akcji w Poznaniu pisaliśmy tutaj:
http://strazacki.pl/w-wielkopolsce-s%C5%82u%C5%BCb%C4%99-rozpocz%C4%99%C5%82o-1500-pluszowych-ratownik%C3%B3w

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

strazacki.pl/ŁS