#001: Akcja poszukiwawcza zaginionej piątki osób w Tryńczy - bryg. Dariusz Homa, JRG Przeworsk

#001: Akcja poszukiwawcza zaginionej piątki osób w Tryńczy - bryg. Dariusz Homa, JRG Przeworsk

Był rok 2017, grudzień, święta. Kiedy w wielu domach w Polsce rozpoczynało się świętowanie, w gminie Tryńcza pisał się scenariusz, scenariusz dramatu, który wstrząsnął całą Polską. Postanowiliśmy wrócić do tamtych dni, kiedy trójka nastolatek wyszła z domu i już nie wróciła. Później jak się okazało ofiar tragedii było więcej. Razem to 5 osób zostało wyłowione z rzeki. Wszystkie ciała znajdowały się samochodzie.

Takie zdarzenia stawiają na baczność służby ratownicze - w tym straż pożarną. To strażacy są najbliżej całego zdarzenia, od ich szybkości działania, taktyki, sprzętu, wiedzy i doświadczenia zależy ludzkie życie lub to czy rodzina dowie się w jaki sposób ich bliscy odeszli. Nie inaczej było w tym przypadku. 29 grudnia 2017 roku policja poprosiła pomoc w poszukiwaniach, strażaków z PSP w Przeworsku. Obszarem prowadzonych działań miała być rzeka Wisłok oraz biegnące wzdłuż linie brzegowe. Istniało podejrzenie, że feralne Daewoo znajduje się na dnie rzeki.

Posłuchacie rozmowy, którą przeprowadziliśmy z brygadierem Dariuszem Homa, który tamtego dnia jako dowódca JRG w Przeworsku jako jeden z pierwszych udał się na miejsce zdarzenia.

Skupimy się na samych działaniach straży pożarnej, jak wygląda przebieg takich akcji, priorytety oraz postępowanie.

Fotorelacja ze zdarzenia, o którym mowa w rozmowie: https://strazacki.pl/akcje/nowe-fakty-tragiczny-finał-poszukiwań-nastolatek-z-tryńczy

Podcast dostępny jest w aplikacjach mobilnych:

Spotify  (Kliknij i odsłuchaj) 
YouTube (Kliknij i odsłuchaj) 
iTunes (Kliknij i odsłuchaj) 
Google Podcasts - już wkrótce

oraz do odtworzenia poniżej:

 

Odcinek powstał dzięki:

bryg. Dariusz Homa - gość podcastu
Marcin Rudzik - wprowadzenie
Maciej Rąb - prowadzący
Konrad Bosak - montaż

Strażacki.pl

Był rok 2017, grudzień, święta. Kiedy w wi

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet