Łódź

Łódź: 9-latka wbiegła pod pędzący tramwaj [VIDEO]

Łódź: 9-latka wbiegła pod pędzący tramwaj [VIDEO]

W czwartek, 12 kwietnia 2018r. ok. godz. 17:15 na przejściu dla pieszych przy ul. Kopcińskiego na wysokości ul. Nawrot doszło do tragicznego wypadku. 9-letnia dziewczynka wbiegła wprost pod rozpędzony tramwaj.

Według relacji świadków – panował spory korek na ważnym łódzkim trakcie komunikacyjnym. Korzystając z okazji, że samochody stały – dziewczynka postanowiła przejść między nimi na drugą stronę ulicy. Nie zachowała jednak należytej ostrożności i wbiegła wprost po zjeżdżający wówczas z wiaduktu rozpędzony tramwaj linii 4. Motorniczy nie miał szans na wyhamowanie, mimo natychmiastowej reakcji. Tramwaj zatrzymał się 50 metrów za przejściem dla pieszych. Ofiara wpadła pod koło tramwaju, które odcięło jej głowę. W wyniku poniesionych obrażeń dziewczynka zmarła na miejscu.

Przy wypadku pracują służby techniczne MPK, ZRM, policja oraz strażacy z JRG 5 Łódź. Badanie trzeźwości motorniczego wykazało brak alkoholu w organizmie. Posiadający 1.5 roku stażu pracy motorniczy wymagał pomocy medycznej, doznał głębokiego szoku. Ustalono, że uruchomił on hamulce awaryjne już na przejściu dla pieszych, co może potwierdzać tezę o braku możliwości dostrzeżenia biegnącego dziecka wcześniej.

Zmarła 9-latka mieszkała w okolicy zdarzenia. Identyfikacja dziewczynki oraz jej danych nastąpiła przez posiadane przy sobie dokumenty.

Okoliczności wypadku bada prokuratura rejonowa Łódź-Widzew.

Fotografia ilustracyjna - Matalbin

Strażacki.pl

W czwartek, 12 kwietnia 2018r. ok. godz. 17:15 na przejściu dla pieszych prz


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Czytaj również