Kargowa

Śmiertelne potrącenie na DK 32

Śmiertelne potrącenie na DK 32

W środę 3 stycznia około godziny 20:30 do zielonogórskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o potraceniu rowerzystki na drodze krajowej 32 pomiędzy miejscowościami Chwalim - Kargowa. Na miejsce natychmiast zadysponowano najbliższe patrole policji, ZRM oraz zastęp z OSP Kargowa. Po dojeździe na miejsce pierwszych służb prowadzona była reanimacja przez kierowcę lawety, która potrąciła 85-letnia mieszkankę miejscowości Chwalim. Niestety pomimo szybko rozpoczętej reanimacji kobiety nie udało się uratować i zmarła na skutek poniesionych obrażeń kilkanaście metrów od własnego domu. Na miejsce przybył prokurator oraz technik policyjny, którzy ustalali przyczyny tragedii.

W chwili wypadku na trasie panowały bardzo trudne warunki atmosferyczne, kobieta nie miała na sobie kamizelki odblaskowej co z cała pewnością zwiększyło by szanse aby uniknąć zdarzenia. Odcinek drogi krajowej na którym doszło do zdarzenia był całkowicie zablokowany, a policja wyznaczyła objazdy przez miejscowość Babimost.

W tym momencie chcielibyśmy zachęcić wszystkich rowerzystów oraz pieszych, którzy poruszają się po drogach aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i ubierali kamizelki odblaskowe a przy rowerach zakładali dodatkowe oświetlenie.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Marcin Kaczmarek/ Strazacki.pl

Czytaj również