Annopol

3-letni chłopiec wpadł do studni. Strażacy ruszyli na pomoc

3-letni chłopiec wpadł do studni. Strażacy ruszyli na pomoc

W czwartek 7 lutego br. służby ratunkowe zostały zaalarmowane o 3 letnim dziecku, które wpadło do studni w miejscowości Annopol. Na miejscu interweniowały zastępy z JRG Kraśnik, OSP KSRG Annopol, policja, pogotowie i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

3-letni chłopiec wszedł na wykonaną z drewna pokrywę studni. Stare deski załamały się a dziecko wpadło do głębokiej na 12 metrów studni.

Na miejsce przyjechali jako pierwsi strażacy z OSP KSRG Annopol, którzy szybko przystąpili do działań ratunkowych.Widząc, że chłopiec ostatkami sił trzyma się na powierzchni wody kawałka deski, nie zastanawiali się ani chwili. 

Jeden z druhów OSP ANNOPOL nie bacząc na swoje bezpieczeństwo, postanowił nie czekać na pomoc i specjalistyczny sprzęt. Został opasany liną i spuszczony na dół. W ostatnich chwili złapał chłopca, który zaczynał już tonąć. Następnie zaparł się o betonowe kręgi studni i oczekiwał na wsparcie.

W niedługim czasie na miejsce dotarli strażacy z JRG Kraśnik, którzy rozstawili specjalny trójnóg i spuścili swojego kolegę na linię do pomocy druhowi, który trzymał dziecko w studni. Dziecko zostało ewakuowane na zewnątrz i przekazane Ratownikom Medycznym, a później załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak już wiemy 3-letniego chłopca życie nie jest zagrożone.

Bohaterskim strażakiem okazał się naczelnik jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Annopola. Gdyby nie jego natychmiastowa postawa, dziecko mogło by utonąć.

Info dzięki uprzejmości Kraśnik112 
Foto: KP PSP w Kraśnku.

Strażacki.pl

W czwartek 7 lutego br. służby ratunkowe zostały zaalarmowane o 3 letnim d


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus