Ełk

Akcja Poszukiwawczo - Ratownicza w Rożyńsku (gm. Ełk) na jeziorze Druglin Duży

Akcja Poszukiwawczo - Ratownicza w Rożyńsku (gm. Ełk) na jeziorze Druglin Duży
Etykiety Ełk - Mazury - Straż - Topielec - Łódka

Wczoraj zakończyła się akcja poszukiwawcza w Rożyńsku na jeziorze Druglin Duży. Nurkowie około godziny 14:00 wyłowili ciało 44-letniego mężczyzny.

DZIEŃ 1.
W niedzielę 31 kwietnia 2017 roku ełccy strażacy o godzinie 14 otrzymali zgłoszenie o utonięciu mężczyzny. Na miejsce skierowano zastępy z KP PSP Ełk, JRG Ełk oraz OSP Rożyńsk. Z pierwszych ustaleń wynikało, że trzej mężczyźni (wędkarze) w niedzielne popołudnie pływali łódką po jeziorze. Podczas pływania doszło do niespodziewanego wywrócenia się łodzi, w wyniku czego mężczyźni znaleźli się w wodzie. Dwóm mężczyznom udało się dopłynąć do brzegu, jednak 44-letni mężczyzna nie i zaginął po nim jakikolwiek ślad.

Po otrzymaniu tej informacji dyspozytor z SK KP Ełk zadysponował na miejsce zastępy z OSP Rożyńsk, JRG Ełk i KP PSP Ełk. Po dojechaniu na miejsce strażacy przystąpili do akcji ratowniczej, która po kilku godzinach nie przyniosła rezultatu.

DZIEŃ 2.
W dniu 01.05.2017 roku strażacy kontynuowali akcję, jednak jej charakter z Ratowniczej zmienił na charakter Poszukiwawczej. Do pomocy włączyła się Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodnego, KP PSP Giżycko, nurkowie z Giżycka. Do pomocy włączyła się również Policja z motorówką. Około godziny 14:00 odnaleziono i wyłowiono ciało mężczyzny z jeziora.

Siły i Środki biorące udział w akcji:
- 431[N]21 - JRG Ełk
- 437[N]85 - OSP Rożyńsk
- 431[N]Ł1 - JRG Ełk
- 431[N]90 - KP PSP Ełk
- 441[N]71 - KP PSP Giżycko
- 441[N]Ł2 - KP PSP Giżycko

 Foto Jarosław Pieszko || KP PSP Ełk

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Marcin Waszkiewicz