Ciężarówka przewróciła się na samochód osobowy. Jedna ofiara śmiertelna [ZDJĘCIA]

Ciężarówka przewróciła się na samochód osobowy. Jedna ofiara śmiertelna [ZDJĘCIA]

Dzisiaj, tj. 8 sierpnia około godziny 11.55 na zjeździe od strony Katowic Kostuchny (ul. Boya - Żeleńskiego) na trasę DK 86 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. O zdarzeniu poinformowani zostali dyżurni tyskiej Straży Pożarnej i Policji. Ze zgłoszenia wynikało, że na zakręcie doszło do wywrócenia się ciągnika siodłowego marki Scania z naczepą typu wanna, w której przewożone było około 30ton węgla – przewrócona naczepa miała przygnieść przejeżdżający w kierunku przeciwnym samochód osobowy Nissan Xtrail.

Na miejsce zadysponowane zostały trzy zastępy JRG Tychy (GBA, GCBARt, SCRt), patrol Policji i ZRM. Po dotarciu na miejsce zgłoszenie potwierdziło się. Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do wydobycia z przysypanego i przygniecionego pojazdu osób poszkodowanych oraz wydobycia kierowcy samochodu ciężarowego. KDR na miejsce wezwał dodatkowe zastępy z OSP Lędziny (GLBARt) oraz zastępy wchodzące w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z Dąbrowy Górniczej i Gliwic (SCRt, SCRd, SCDŹ). Strażacy z rozbitych pojazdów ewakuowali trzy osoby: mężczyzna – 62 lata – kierowca Scanii, oraz dwie osoby z osobówki: 85 letnia kobietę i 68 letniego mężczyznę – pasażerowie osobówki zostali zabrani do szpitala na badania. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń i pozostał na miejscu.

Z relacji pasażerów wynikało, że w samochodzie jest jeszcze przysypana pasażerka. Z pobliskiej firmy do pomocy została ściągnięta koparko ładowarka. Po prawie dwóch godzinach ciężkiej pracy udało się dostać do zgniecionego samochodu osobowego – niestety będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 57 letniej kierującej. Na miejsce wezwani zostali policyjni technicy, grupa dochodzeniowo – śledcza oraz prokurator. Ruch w miejscu zdarzenia został całkowicie wstrzymany na ponad cztery godziny. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu Policjanci winnym zdarzenia jest kierujący samochodem ciężarowym, który najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i doprowadził do wywrócenia swojego pojazdu na zakręcie. Na miejscu pracowali również funkcjonariusze ITD. Tyscy Policjanci pod nadzorem tyskiej prokuratury prowadzą śledztwo mające na celu wyjaśnienie tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:

KW PSP Katowice
- 220[S]90 Ssang Young - SLOp

KM PSP Tychy
- 640[S]92 - Land Rover - SLrr

JRG Tychy
- 641[S]23 - Renault Midlum - GBA
- 641[S]27 - Scania - GCBARt
- 641[S]43 - Mercedes Benz - SCRt

OSP Lędziny 
- 649[S]42 - Mitsubishi Canter - GLBARt

SGRT Dąbrowa Górnicza/ Gliwice
- 441[S]43 - Scania - SCRt
- 441[S]49 - Scania - SCRd
- 451[S]48 - Bumar Łabędy - SCDź

WPR Katowice
KMP Tychy 
KWP Katowice
ITD

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

112tychy

Czytaj również