Brzezna

Ciągle płoną trawy! Pożar- szuwarów trzcinowych, trzcinowiska

 Ciągle płoną trawy! Pożar- szuwarów trzcinowych, trzcinowiska

3 kwietnia po godzinie 20 zastęp z JRG nr 2 oraz siedem zastępów z OSP zadysponowane zostały do działań w Brzeznej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliły się szuwary trzcinowe, zarośla i trzcinowiska.

Pożar powstał przy linii brzegowej rzeki Dunajec i rozwijał się w kierunku północno-wschodnim. Dojazd do miejsca pożaru znacznie utrudniony wyboista i nierówna, kamienista droga prowadząca przez zarośla. Działania zastępów straży polegały na rozwinięciu linii gaśniczych i podaniu prądów wody w natarciu na front pożaru. Po dojeździe kolejnych zastępów przystąpiono do gaszenia pożaru przy pomocy tłumic i hydronetek. Front pożaru przemieszczał się w stronę nowej obwodnicy. Sprawiono  pompy z pobliskiego stawu i z nich podano prądy wody na front pożaru.

Działania utrudniał bagienny teren z wystającymi pniakami, korzeniami. Zastępy  zostały przegrupowane i kilka z nich udało się na obwodnice w celu zbudowania kolejnych linii gaśniczych. Linii nie zbudowano poprzez przeszkodę, którą był staw i grząski teren. Po ugaszeniu pożaru ratownicy przeszli przez pogorzelisko dogaszając tlące się pniaki i korzenie. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny. Przyczyną pożaru było podpalenie. Apelujemy o nie wypalanie traw. Bo w dniu 3 kwietnia zanotowano dwie ofiary pożarów.

Źródło: KP PSP w Nowym Sączu 

Strażacki.pl

3 kwietnia po godzinie 20 zastęp z JRG nr 2 o


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus