Januszkowo

Dachowanie dwóch pojazdów - 7 osób poszkodowanych

Dachowanie dwóch pojazdów - 7 osób poszkodowanych

30.12.18 roku o godzinie 20:52, strażacy z OSP Nowa Wieś Wielka zostali zadysponowani do kolizji drogowej w Januszkowie, w której według zgłoszenia z numeru alarmowego 112 nie ma osób poszkodowanych.

Na miejsce udaliśmy się zastepem GBA (309[C]32). - mówią strażacy. 

Po przybyciu na miejsce okazało się, że oba pojazdy dachowały, a 7 osób jest poszkodowanych. Dwie osoby były uwięzione w pojeździe, do ich wydobycia konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Ze względu na dużą liczbę poszkodowanych, przeprowadzona została wstępna segregacja osób poszkodowanych.

Na miejsce dotarło wsparcie w postaci SRd (251[C]41) z Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, a także 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego (P9, P12, P14 oraz S5) z Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz 3 radiowozy Polska Policja.

Na czas działań droga DK 25, była całkowicie zablokowana.

7 osób zostało przetransportowanych do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

Kierowca jednego z pojazdów był pod wpływem alkoholu. Natomiast działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, segregacji poszkodowanych i udzieleniu im pierwszej pomocy, wydobycie poszkodowanych z wraku pojazdu, oświetlenie miejsca zdarzenia oraz zabezpieczenie wraków.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Po około 3 godzinach zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy. Mieliśmy tu przykład zgłoszenia, które zupełnie różniło się od rzeczywistości - dodają strażacy. 

Info/foto dzięki uprzejmości OSP Nowa Wieś Wielka

Strażacki.pl

30.12.18 roku o godzinie 20:52, strażacy z OSP Nowa Wieś Wielka zostali zadysponowani do kolizji drogowe


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus