Dobromil

Dobromil: Zderzenie dwóch ciężarówek

Dobromil: Zderzenie dwóch ciężarówek

W dniu dzisiejszym, tj. 24 lipca 2017 roku około godziny 10:50 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o wypadku drogowym na Drodze Krajowej numer 3 w miejscowości Dobromil. Z treści zgłoszenia wynikało, że zderzyły się ze sobą dwa pojazdy ciężarowe.

Ze względu na poważną treść zgłoszenia na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Polkowice, dwa zastępy z OSP Radwanice, jeden zastęp z OSP Sucha Górna oraz samochód operacyjny z przyczepką, w której znajdują się m.in podesty ratownicze . Na miejsce zdarzenia zadysponowano również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego z Polkowic oraz funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Według wstępnych ustaleń kierujący wywrotką marki Volvo jadąc krajową trójką od strony Zielonej Góry, stracił panowanie nad pojazdem - samochód zjechał z drogi, wywrócił się na bok, a następnie uderzył w ciągnik siodłowy z naczepą stojący na parkingu stacji benzynowej. W momencie zderzenia, w ciągniku odpoczywało dwóch kierowców - jeden z nich doznał prawdopodobnie złamania prawej ręki. Kierowca wywrotki doznał m.in wstrząśnienia mózgu. Obydwie te osoby zostały przewiezione do szpitala w Głogowie.

Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Polkowic, którzy ustalą przebieg tego zdarzenia.

Siły i środki :

531[D]21 - GBA Mercedes Benz Atego - JRG Polkowice

531[D]25 - GCBA MAN TGM - JRG Polkowice

531[D]92 + 531 - P1 - SLRr Mitsubishi L200 - JRG Polkowice

539[D]76 - GBA Mercedes Benz Atego - OSP Radwanice

539[D]77 - SLRt Ford Transit - OSP Radwanice

539[D]68 - GBA Scania P360 - OSP Sucha Górna ( zawrócone )

D0616 - Mercedes Benz Sprinter - ZRM Polkowice

D0618 - Mercedes Benz Sprinter - ZRM Polkowice

B997 - KIA Cee'd SW II - WRD KPP Polkowice

Fiat Stilo - KPP Polkowice  

remiza998 750 100px

kalendarze zmianowe

florian maly

Galeria

Waldemar Szańkowski/ Strazacki.pl