Piła czwartek, 28 grudnia 2017

Dramatyczny wypadek na DK-11 – TIR spadł z mostu do rzeki

Dramatyczny wypadek na DK-11 – TIR spadł z mostu do rzeki

W czwartek, 28 grudnia 2017 roku, o godzinie 12-nastej Stanowisko Kierowania KP PSP w Pile odebrało zgłoszenie o poważnym wypadku drogowym na obwodnicy miasta (DK-11). Według otrzymanej informacji samochód ciężarowy przebił bariery energochłonne i spadł z mostu wprost do rzeki. Na miejsce wysłano siły i środki Państwowej Straży Pożarnej w Pile, patrole policji oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Przybyłe służby potwierdziły treść zgłoszenia. Nad taflą wody wystawała jedynie tylna oś pojazdu. Reszta znajdowała się pod wodą. W kabinie ciężarówki uwięziony był kierowca. Z uwagi na skomplikowaną sytuację do Piły zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-nurkowego i Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z Poznania. Działania na miejscu prowadzone były przez zastępy z JRG 1 i JRG 2 Piła w tym przez SGRW-N w Pile. Nurkowie dotarli do uwięzionego kierowcy i zabezpieczyli go w źródło powietrza. Przystąpili do wykonywania dostępu do kabiny przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. W międzyczasie zabezpieczono miejsce wypadku oraz przystąpiono do zabezpieczenia wycieku płynów eksploatacyjnych i oleju napędowego, które rozprzestrzeniały się na powierzchni wody. 

Około godziny 14-nastej strażakom udało się dostać do nieprzytomnego mężczyzny. Został on ewakuowany i wydobyty na ląd, gdzie lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził jego zgon. Na miejscu tragedii pracowali technicy policyjny oraz prokurator. Czynności zakończyły się w późnych godzinach wieczornych. Przy użyciu specjalnego sprzętu w tym holowników prywatnych firm wydobyty rozbitą ciężarówkę. Na tym działania straży pożarnej zostały zakończone. Podczas prowadzonej przez cały dzień akcji rejon powiatu pilskiego zabezpieczały jednostki OSP, które stacjonowały w Komendzie Powiatowej PSP.

Materiał zdjęciowy: Jakub Mazurek

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Marcin Kaczmarek / Strażacki.pl

Czytaj również