Wilkowice

Duży pożar w zakładzie przetwórstwa odpadów

Duży pożar w zakładzie przetwórstwa odpadów

Siedemnaście zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj tj. (14.03.19 r.) późnym wieczorem pożar na terenie firmy zajmującej się gospodarowaniem odpadami w Wilkowicach.

Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, paliły się surowce wtórne w czterech boksach o wymiarach 5m x 5m x 4,5m. Działania strażaków w pierwszej fazie, polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz podaniu dwóch prądów wody na pożar. Z uwagi na możliwość rozwoju i rozprzestrzenienia się pożaru na kolejne boksy oraz pobliską halę na miejsce zadysponowano dodatkowe jednostki.

Po dojeździe kolejnych zastępów na miejsce zdarzenia kontynuowano gaszenie surowców, zbudowano kolejne stanowiska gaśnicze oraz zorganizowano zaopatrzenie wodne poprzez dowożenie wody oraz przepompowywanie wody z pobliskiego zakładu. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do wyciągania z boksów spalonych surowców i ich ponownym przelaniu wodą, aby nie dopuścić do ich ponownego zapalenia się. Działania te wykonano przy użyciu koparko-ładowarki będącej własnością zakładu.

Po zakończeniu działań gaśniczych na miejscu pozostawiono zastępy OSP Wilkowice celem dozorowania pogorzeliska i ugaszenia ewentualnych zarzewi ognia. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru będzie prowadzić policja. Działania straży pożarnej trwały od godz. 19:30 do 22:00.

Źródło: KM PSP w Bielsku Białej
Grafika: fragment video Facebook @bielskonasygnale

 

Strażacki.pl

Siedemnaście zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj tj. (14.03.19 r.) późnym wieczorem pożar na


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Czytaj również

blog comments powered by Disqus