Poznań czwartek, 31 maja 2018

Dwa poważne wypadki w odstępstwie 10 minut i odległości kilkunastu metrów

Dwa poważne wypadki w odstępstwie 10 minut i odległości kilkunastu metrów

Sześć osób zostało rannych po zderzeniu dwóch tramwajów oraz zderzeniu czołowym tramwaju z samochodem osobowym we wtorkowy (29.05.2018 r.) wieczór na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Głogowskiej w Poznaniu. Do obu zdarzeń doszło w odstępstwie zaledwie 10 minut.

Najpierw po godzinie 19:00 na stojący na ul. Hetmańskiej (przystanek tramwajowy) przed ul. Głogowską tramwaj linii nr 11, najechał kolejny pojazd szynowy linii nr 2. Na skutek tego zdarzenia ranni zostali pasażerowie najechanego tramwaju oraz motorniczy. Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy PSP z JRG-2 Poznań, SA PSP Poznań, Oficer Operacyjny KM PSP Poznań, Zakładowa Służba Ratownicza MPK Poznań wraz z Nadzorem Ruchu, ZRM WSPR Poznań oraz załogi Policji. Przybyli na miejsce ratowniczy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Poszkodowany motorniczy tramwaju, który uderzył w drugi, został ewakuowany z kabiny pojazdu z pomocą strażaków.

W trakcie, kiedy trwała już akcja ratownicza po zderzeniu dwóch tramwajów, zaledwie kilkanaście metrów dalej doszło do kolejnego wypadku. W tym przypadku tramwaj skierowany na trasę objazdową zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Część ratowników została przegrupowana i natychmiast zajęła się zabezpieczeniem miejsca kolejnego zdarzenia oraz udzieleniem pomocy medycznej poszkodowanej osobie z samochodu osobowego.

W obu zdarzeniach poszkodowanych została łącznie 6 osób, najciężej ranny został motorniczy tramwaju, który uderzył w drugi stojący przed nim. Ponadto ranni zostali pasażerowie najechanego tramwaju oraz jedna osoba podróżująca samochodem osobowym, który później zderzył się z tramwajem. Na skutek zdarzenia występowały spore utrudnienia w ruchu – ul. Hetmańska w kier. Głogowskiej została wyłączona z ruchu od ul. Dmowskiego, natomiast samo skrzyżowanie było nieprzejezdne w ciągu ul. Głogowskiej. Wszystkie utrudnienia oraz akcja służb zakończyła się w tym miejscu o godzinie 21:00. Przyczyny obu zdarzeń są ustalane przez funkcjonariuszy Policji.

Łukasz Jachimowicz/ Strazacki.pl


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również