Poznań sobota, 09 czerwca 2018

Dwa zdarzenia na ul. Dąbrowskiego w ciągu 24 h

Dwa zdarzenia na ul. Dąbrowskiego w ciągu 24 h

Wpierw pożar w budynku (08.06.2018 r.), a następnie powalone drzewo na torowisko i ulicę (09.06.2018 r.) - to dwa zdarzenia, do których doszło na ul. Dąbrowskiego na poznańskich Jeżycach w ciągu 24 godzin. 

Pożar wybuchł w budynku wolnostojącym, który znajdował się na jednym z podwórek przy ul.Dąbrowskiego. Działał tam m.in. skup rzeczy używanych. Na miejscu pożaru pracowały 4 zastępy PSP z JRG-2 i 1 Poznań, Zespół Ratownictwa Medycznego WSPR Poznań, funkcjonariusze Policji, funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz Pogotowie Energetyczne. Przybyłe na miejsce służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia, podały prądy wody w natarciu na palący się obiekt, oddymiły miejsce pożaru (pożarowi towarzyszyło silne zadymienie widoczne z wielu części Jeżyc), a po opanowaniu sytuacji, przystąpiły do dogaszania oraz dokładnego sprawdzania pogorzeliska. Strażacy oraz ratownicy medyczni udzieli również na miejscu pożaru pomocy medycznej jednej osobie. Pożar spowodował utrudnienia w ruchu pieszych i pojazdów, ze względów bezpieczeństwa odłączono także prąd.

Do kolejnego zdarzenia na ul.Dąbrowskiego doszło w sobotę rano na wysokości ul.Kochanowskiego. Po godzinie 8:00 na chodnik, drogę oraz torowisko tramwajowe przewróciło się drzewo, które dodatkowo uszkodziło sieć trakcji tramwajowej. W tym przypadku na miejscu działał jeden zastęp PSP z JRG-2 Poznań, Pogotowie Sieciowe, Zakładowa Służba Ratownicza, Nadzór Ruchu MPK Poznań oraz załoga Policji. W zdarzeniu nikt nie został ranny, a po usunięciu drzewa oraz naprawie sieci, przywrócono ruch samochodowy oraz tramwajowy. 

Łukasz Jachimowicz


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również