poniedziałek, 02 października 2017

Dwie ofiary śmiertelne zderzenia dwóch ciężarówek i osobówki na A4

Dwie ofiary śmiertelne zderzenia dwóch ciężarówek i osobówki na A4

W niedziele 1 października br. o godzinie 19:24 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na autostradzie A4 na 181 kilometrze w kierunku Wrocławia. Miało tam dojść do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Wiązów, JRG Strzelin, a także policję i pogotowie ratunkowe.

W czasie dojazdu zastępów do miejsca zdarzenia strażacy na 182 km A4 najechali na wypadek dwóch samochodów ciężarowych i samochodu osobowego. Ze względu na małą ilość sił i środków zadysponowane zostają kolejne zastępy straży pożarnej oraz LPR. Na miejsce zdarzenia dodatkowo docierają zastępy z JRG Oława i zastęp z JRG 4 Wrocław, OSP Owczary, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik-13.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że ciężarowy DAF uderzył w Alfę Romeo, a następnie w kolejne auto ciężarowe. W wyniku tego uderzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, a trzecia została ciężko ranna i przetransportowana przez helikopter LPR do wrocławskiego szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego doznał lekkich, nie groźnych obrażeń.

Autostrada była zamknięta do godzin porannych.

Foto/info Strzelin998

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl