Dzianisz

Dzianisz: Potężny pożar zabudowań gospodarczych i budynku mieszkalnego

Dzianisz: Potężny pożar zabudowań gospodarczych i budynku mieszkalnego

W czwartek 3 sierpnia br. około godz. 23.30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dzianisz (powiat tatrzański). Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar, który obejmował w całości budynek gospodarczy i przeniósł się na stojący obok budynek mieszkalny zajmując górną kondygnację i poddasze.

W momencie wybuchu pożaru w domu znajdowała się jedna osoba która opuściła go o własnych siłach. Pierwsze działania zastępów ochrony przeciwpożarowej skupiły się na podaniu prądów wody w natarciu, z zewnątrz oraz przez ratowników w aparatach układu oddechowego od środka.

Ze względu na rozmiary pożaru i brak hydrantów w okolicy na miejsce zadysponowano liczne siły, w tym także z powiatu nowotarskiego, w miarę ich sukcesywnego dojeżdżania zorganizowano dowożenie wody na miejsce pożaru. Dalsze działania polegały na oświetleniu terenu akcji i dokonaniu prac rozbiórkowych celem eliminacji wszystkich zarzewi ognia. W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało około 20 zastępów straży pożarnej.

Foto Piotr Korczak/ OSP Kościelisko

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Strazacki.pl

Czytaj również