Sucha Beskidzka niedziela, 10 czerwca 2018

Ewakuacja przez dach, poparzony strażak. Ciężki poranek w małopolskim

Ewakuacja przez dach, poparzony strażak. Ciężki poranek w małopolskim

Aktualizacja 2 lipiec 2018:

Jak dowiedziliśmy się w rozmowie telefonicznej z st. kpt. Łukaszem Białończykiem (KP PSP Sucha Beskidzka) strażak z OSP Stryszawa został rany podczas akcji ratowniczo-gaśniej, jednak nie uczestniczył bezpośrednio w gaszeniu pożaru. Jest on kierowcą wozu bojowego i jako kierowca-mechanik obsługiwał autopompę, która pełniła zasilenie wodne. W momencie pracy autopompy prawdopodobnie doszło do nadciśnienia i wybuchu między łącznikiem, a zbiornikiem. NA skutek wybuchu gorąca woda i para uderzyły prosto w strażaka. Strażak doznał poparzeń 1 i 2 stopnia. Pomoc została udzielona błyskawicznie, a dzisiaj druh czuje się już dobrze - dodaje st. ktp. Łukasz Białończyk. Samochód został wycofany z podziału bojowego i przekazany ekspertyzy. 

Aktualizacja 12 czerwiec 2018:

Jednostka OSP jest w trakcie przygotowywania ekspertyzy przez specjalistę - biegłego sądowego w sprawach ppoż. Trudno więc określić ile zajmie prowadzona sprawa wyjaśniająca wypadek strażaka, którego przyczyny są nieoczywiste. Poinformował nas rzecznik prasowy st. kpt. Łukasz Białończyk z KP PSP Sucha Beskidzka.

Jako portal strazacki.pl monitorujemy dla Was sytuacje i będziemy na bieżąco informować. Wiemy, że ta sytuacja jest ważna w kontekście bezpieczeństwa podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, z czego warto wyciągnąć wnioski.

10 czerwiec 2018:

Dzisiaj (10.06.18) około godziny 6:30 w miejscowości Sucha Beskidzka doszło do pożaru sklepu elektrycznego wraz z częścią mieszkalną. Ewakuowano 7 osób przez dach, w tym 5 dzieci. Dzięki sprawnej akcji strażaków, nikt z mieszkańców nie doznał obrażeń. Jak poinformował nas dyżurny operacyjny st. asp. Krzysztof Mędrala z KP PSP Sucha Beskidzka: jeden ze strażaków ochotników (OSP Stryszawa) doznał poparzeń i przebywa z szpitalu. W akcji brało udział 16 zastępów straży pożarnej - 74 strażaków. 

Siły i Środki:


JRG Sucha Beskidzka - GBARt, GCBA, SH-25, SLRR, SLBus 
OSP KSRG Sucha Beskidzka-Miasto - GBARt, SLRR 
OSP KSRG Błodząka - GBARt
OSP KSRG Stryszawa - GBARt, GCBA
OSP KSRG Zembrzyce -GBARt, GCBA 
OSP KSRG Maków Podhalański GBA, GCBA 
OSP KSRG Kuków - GBARt, GBA.

 

 ---

Informacje dzięki uprzejmości: Powiat Suski 112, Autor zdjęć anonimowy, st. ktp. Łukasz Białończyk (KP PSP Sucha Beskidzka)

Redakcja


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również