Sucha Beskidzka niedziela, 10 czerwca 2018

Ewakuacja przez dach, poparzony strażak. Ciężki poranek w małopolskim

Ewakuacja przez dach, poparzony strażak. Ciężki poranek w małopolskim

Dzisiaj (10.06.18) około godziny 6:30 w miejscowości Sucha Beskidzka doszło do pożaru sklepu elektrycznego wraz z częścią mieszkalną. Ewakuowano 7 osób przez dach, w tym 5 dzieci. Dzięki sprawnej akcji strażaków, nikt z mieszkańców nie doznał obrażeń. Jak poinformował nas dyżurny operacyjny st. asp. Krzysztof Mędrala z KP PSP Sucha Beskidzka: jeden ze strażaków ochotników (OSP Stryszawa) doznał poparzeń i przebywa z szpitalu. W akcji brało udział 16 zastępów straży pożarnej - 74 strażaków. 

Siły i Środki:


JRG Sucha Beskidzka - GBARt, GCBA, SH-25, SLRR, SLBus 
OSP KSRG Sucha Beskidzka-Miasto - GBARt, SLRR 
OSP KSRG Błodząka - GBARt
OSP KSRG Stryszawa - GBARt, GCBA
OSP KSRG Zembrzyce -GBARt, GCBA 
OSP KSRG Maków Podhalański GBA, GCBA 
OSP KSRG Kuków - GBARt, GBA.

Aktualizacja 12 czerwiec 2018:

Jednostka OSP jest w trakcie przygotowywania ekspertyzy przez specjalistę - biegłego sądowego w sprawach ppoż. Trudno więc określić ile zajmie prowadzona sprawa wyjaśniająca wypadek strażaka, którego przyczyny są nieoczywiste. Poinformował nas rzecznik prasowy st. kpt. Łukasz Białończyk z KP PSP Sucha Beskidzka.

Jako portal strazacki.pl monitorujemy dla Was sytuacje i będziemy na bieżąco informować. Wiemy, że ta sytuacja jest ważna w kontekście bezpieczeństwa podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, z czego warto wyciągnąć wnioski.

 ---

Informacje dzięki uprzejmości: Powiat Suski 112, Autor zdjęć anonimowy

remiza998 750 100px

Galeria

Redakcja

Czytaj również