Rakoniewice

Groźny pożar hali magazynowej

Groźny pożar hali magazynowej
Etykiety Grodzisk Wlkp - interwencje - OSP - pożar - PSP - Rakoniewice - straż

W dniu 9 grudnia br. przed godziną 15:00 do SKKP w Grodzisku Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze magazynu z częściami samochodowymi w Rakoniewicach (powiat Grodzisk Wielkopolski). Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Wielkopolskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakoniewicach.

Po dotarciu na miejsce pożaru pierwszego zastępu, dowódca poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków na miejsce działań gaśniczych. Pożarem objęta była cała hala wypełniona po brzegi częściami samochodowymi o powierzchni około 350m kw. Droga Krajowa 32 ze względu na gęsty toksyczny dym została całkowicie zablokowana i wprowadzono objazd przez miejscowość Łąkie.

Jak udało nam się dowiedzieć, właściciel wstępnie oszacował straty na około 700 tysięcy złotych. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi Komenda Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

W akcji udział brało około 40 strażaków z 11 zastępów z JRG Grodzisk Wielkopolski, OSP Rakoniewice, OSP Grodzisk Wlkp., OSP Wioska, OSP Jabłonna, OSP Wielichowo oraz JRG Wolsztyn(gm. Wolsztyn)

Zdjęcia pochodzą z profilu facebook OSP Rakoniewice.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

deejaywarez