Uwaga

Google Geocoding API error: The request was denied.

Długołęka piątek, 04 maja 2018

Groźny pożar w Długołęce – 13 zastępów w akcji [FOTO]

Groźny pożar w Długołęce – 13 zastępów w akcji [FOTO]

Informacja o pożarze wpłynęła w piątek, 04.05.2018 roku około godziny 23:00. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się mieszkanie na pierwszym piętrze dawnego dworca kolejowego w Długołęce (woj. dolnośląskie).

Pierwsze zastępy, które przybyły na miejsce zastały już mocno rozwinięty pożar i konieczne było zadysponowanie dodatkowych sił i środków. W pierwszej kolejności przystąpiono to ewakuacji mieszkańców. Strażacy pomogli 5 osobom, w tym jednej niepełnosprawnej. Mieszkańcy zostali wyprowadzeni z budynku przy pomocy drabin.

W zasadniczej część akcji gaśniczej podawano jednocześnie kilka prądów wody: z dwóch drabin mechanicznych na palący się dach i poddasze oraz od wewnątrz, po klatce schodowej. Działania były również prowadzone z drugiej strony budynku – od strony peronów. W tym przypadku prąd wody był podawany przez otwory okienne do wnętrza mieszkania. Wcześniej ugaszone musiało zostać zadaszenie nad peronem, na które przedostały się płomienie.

Ze względu na niewielki o tej porze ruch kołowy, możliwe było zbudowanie linii zasilającej w poprzek głównej ulicy (dawna droga krajowa nr 8), która w tym miejscu ma po dwa pasy w każdym kierunku. Wodę dowożono również z oddalonych hydrantów.

W budynku mieszkało 5 rodzin. W chwili pojawienia się ognia przebywało w nim łącznie 9 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Doszczętni spalone zostało mieszkanie na najwyższej kondygnacji oraz poddasze budynku. Inne są poważnie uszkodzone z powodu wysokiej temperatury, zadymienia lub zalania. Uszkodzona jest również konstrukcja dachu i nie wiadomo jeszcze, czy budynek będzie się nadawał do zamieszkania.

Dla bezpieczeństwa strażaków został wstrzymany ruch kolejowy na trasie Wrocław – Oleśnica. Część pociągów zanotowała nawet kilkugodzinne opóźnienie. Kursowanie pociągów zostało przywrócone po zlokalizowaniu pożaru. Działania na miejscu zdarzenia prowadzone były do rana.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:
305[D]21 – GBA - Mercedes Atego
305[D]51 – SD - Iveco Magirus
305[D]90 – SLOp – Ford Focus
300[D]90 – SLOp – Ford Kuga
308[D]21 – GBA – Mercedes Atego
308[D]51 – SD – Magirus Deutz
308[D]50 – SPGaz - Ford Transit
303[D]25 – GCBA – Mercedes Actros
304[D]25 – GCBA - Man
339[D]52 – GBA - Renault Midlum – OSP Długołęka
339[D]66 – GBA – Man – OSP Szczodre
337[D]51 – GBA – Star - OSP Brzezia Łąka
Pogotowie ratunkowe
Policja
Pogotowie energetyczne

 

Konrad Pluciński


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również