Świnoujście

Groźny wypadek drogowy na DK 3. Trzy osoby poszkodowane

 Groźny wypadek drogowy na DK 3. Trzy osoby poszkodowane

Wtorkowy poranek 5 lutego 2019 roku rozpoczął się od interwencji służb ratunkowych w groźnym wypadku drogowym. Przed godziną 8 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Świnoujściu przekazano zgłoszenie o samochodzie który uderzył w drzewo. Według pierwszych informacji w pojeździe znajdowały się 3 osoby poszkodowane. 

Do zdarzenia zostały zadysponowane 3 pojazdy z JRG 2 Świnoujście oraz 1 zastęp Wojskowej Straży Pożarnej stacjonującej w Ognicy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że osoby postronne udzielają już pomocy poszkodowanym, między innymi stabilizując odcinek kręgosłupa szyjnego kierowcy, oraz prowadząc wsparcie psychiczne dla dwóch dziewczynek uczestniczących w zdarzeniu.

Po przeprowadzeniu rozpoznania ustalono że dwie osoby wewnątrz pojazdu są uwięzione na wskutek uszkodzenia samochodu. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na wykonaniu dostępu i uwolnieniu poszkodowanych przy pomocy sprzętu hydraulicznego z pojazdu oraz przekazaniu ich przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego. Podczas działań został zablokowany ruch drogowy do czasu zlikwidowania zagrożenia.

Źródło: KG PSP 

Strażacki.pl

Wtorkowy poranek 5 lutego 2019 roku rozpoczął się od interwencji służb r

Galeria

Czytaj również