Kąclowa

Kąclowa: Paralotniarz utknął na drzewie. Na pomoc ruszyli strażacy

Kąclowa: Paralotniarz utknął na drzewie. Na pomoc ruszyli strażacy

25 maja po godzinie 14 zastępy z JRG Gorlice, JRG Nowy Sącz oraz OSP Ropa zadysponowane zostały w okolice Góry Chełm na pograniczu powiatów Gorlickiego, oraz Nowosądeckiego.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że zdarzenie miało miejsce w miejscowości KąclowaW wyniku silnego wiatru przy starcie paralotniarz został zniesiony na pobliskie drzewo. Osoba ta znajdowała się na wysokości 20 metrów i nie miała możliwości zejść na ziemię o własnych siłach. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.

Na miejsce zdarzenia została wezwana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z JRG w Krynicy-Zdroju. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przygotowaniu sprzętu wysokościowego oraz drabin nasadkowych potrzebnych w dostaniu się do mężczyzny na drzewie.

Następnie ratownik wyposażony w sprzęt wysokościowy dostał się do osoby znajdującej się na drzewie. Założono mężczyźnie trójkąt ratowniczy oraz asekurowano go przy zejściu na ziemię przez ratowników znajdujących się na ziemi. Na miejsce zdarzenia dotarła krynicka grupa GOPR oraz strażacy z SGRW z JRG w Krynicy-Zdroju.

Na końcu jeden z ratowników SGRW wyposażony w sprzęt wysokościowy oraz piłę mechaniczną wszedł do miejsca, w którym znajdował się poszkodowany w celu ściągnięcia paralotni na ziemię. Działania strażaków trwały ponad trzy i pół godziny.

Źródło: KP PSP Nowy Sącz

Strażacki.pl

25 maja po godzinie 14 zastępy z 


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również