poniedziałek, 05 lutego 2018

Karambol z udziałem 12 aut na A4

Karambol z udziałem 12 aut na A4

Dzisiaj (5.02.2018) po godzinie 11:00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Złotoryi wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem 12 pojazdów na autostradzie A4 w okolicach węzła Lubiatów – Łukaszów.

Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano służby ratownicze z trzech powiatów (złotoryjskiego, legnickiego, bolesławieckiego).

Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na rozpoznaniu zagrożenia. Dalsze działania służb ratunkowych polegały m.in. na udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym oraz usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów. W jednym z pojazdów ciężarowych doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem, którego zawartość trzeba było wypompować. W tym celu na miejsce zdarzenia zadysponowano SPECJALISTYCZNĄ GRUPĘ RATOWNICTWA CHEMICZNO – EKOLOGICZNEGO „LEGNICA-2".

W karambolu uczestniczyły 4 samochody ciężarowe, 2 busy oraz 6 samochodów osobowych.

W zdarzeniu tym na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Jedna osoba uskarżająca się na ból ręki została przetransportowana do szpitala w celu dokonania dokładniejszych badań, a kilkunastu osobom udzielono kwalifikowanej pomocy na miejscu.

W działaniach ratunkowych wzięło udział łącznie ponad 10 zastępów straży pożarnej z trzech powiatów m.i.n. :

- JRG Złotoryja,

- JRG Legnica,

- Specjalistyczna Sekcja Ratownictwa Technicznego z JRG
Bolesławiec,

- SPECJALISTYCZNA GRUPA RATOWNICTWA CHEMICZNO – EKOLOGICZNEGO „LEGNICA-2".

- OSP Prusice,

- OSP Zagrodno,

- OPS Krotoszyce,

- OSP Raczkowa,

- JPR Baryt,

- Zespoły Pogotowia Ratunkowego,

- Policja.

Źródło Złotoryja 112

Strazacki.pl/M


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również