Uwaga

Google Geocoding API error: The request was denied.

Książnica

Katastrofa budowlana w Książnicy

Katastrofa budowlana w Książnicy

Zastępy po przybyciu na miejsce potwierdziły informację ze zgłoszenia. Runęła większa część ściany szczytowej oraz fragment stropu starego budynku gospodarczego. Nieznacznym uszkodzeniom uległ też sąsiedni budynek mieszkalny – wbite zostały okna na pierwszej i drugiej kondygnacji. Nikt z mieszkańców nie wymagał jednak udzielenia pomocy medycznej.

Ze względu naruszoną konstrukcję budynku i ryzyko zawalenia się jego dalszej części podjęto decyzję o zadysponowaniu na miejsce Specjalnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Wałbrzycha. W międzyczasie przystąpiono do odgruzowania. Z informacji od zgłaszających wynikało, że pod gruzami nie powinni być osób poszkodowanych. Do zdarzenia doszło jednak kilka godzin wcześniej i nie było świadków, który mogliby potwierdzić, że w tym czasie w budynku nikt nie przebywał. W wyniku rozpoznania nie udało się ustalić, czy pod gruzami nie ma ludzi. W związku z tym na miejsce została zadysponowana dodatkowo OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego z Wrocławia wraz z psami specjalności gruzowiskowej.

Przed przybyciem na miejsce psów ratowniczych, strażacy z SGPR wykonali podpory mające na celu ustabilizowanie konstrukcji. Po przystąpieniu do działań psy nie wskazały obecność żadnych osób pod gruzami. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego budynku.

Siły i środki obecne na miejscu działań, to m.in.:

- 411[D]21 – GBA – JRG Dzierżoniów
- 411[D]22 – GBA – JRG Dzierżoniów
- 410[D]91 – SLOp – KP PSP Dzierżoniów
- 419[D]20 – GBA – OSP Mościsko
- 381[D]43 – SRt – JRG 1 Wałbrzych
- 381[D]81 + K2 – SCKn – JRG 1 Wałbrzych
- 381[D]90 – SLOp – JRG 1 Wałbrzych
- 338[D]43 – SLRp – OSP JRS Wrocław

Strażacki.pl

Zastępy po przybyciu na miejsce potwierdziły informację ze zgłoszenia. Runęła większa część ści


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również