Puszczykowo

Kilka godzin walki o życie... konia

Kilka godzin walki o życie... konia

W nocy (21.11.2018 r.) strażacy z OSP Puszczykowo oraz JRG-9 Poznań-Mosina po raz kolejny udowodnili, że każde życie ma wartość. Przez kilka godzin walczyli oni o życie konia, który wpadł do studzienki w podpoznańskim Puszczykowie. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem, a zwierze nie odniosło żadnych poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło około godziny 3:00 w nocy, nie wiadomo dokładnie w jaki sposób koń wpadł lub dostał się do studzienki. Nie był on jednak w stanie samodzielnie wydostać się z pułapki. Do działań przystąpili więc strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Puszczykowie oraz zmiany II JRG-9 Poznań-Mosina. Działaniami koordynował dowódca zmiany JRG-9 Poznań-Mosina. Na miejsce zdarzenia dotarł też lekarz weterynarii, pod którego nadzorem rozpoczęto próby wyciągnięcia zwierzęcia ze studzienki. Jak się okazało, nie było to proste. Konieczne okazało się wykorzystanie ciężkiego sprzętu w postaci koparko-ładowarki, którą użyczył jeden z mieszkańców Puszczykowa oraz rozbiórka studzienki i nawierzchni, aby koń bezpiecznie mógł samodzielnie wyjść na powierzchnię.

Działania trwały około dwóch godzin i zakończyły się sukcesem. Zwierze, które nie odniosło żadnych obrażeń opuściło studzienkę o własnych siłach i zostało przekazane w ręce właścicieli.

Strażacki.pl

W nocy (21.11.2018 r.) strażacy z OSP Puszczykowo oraz JRG-9 Poznań-Mosina po raz kolejny udowodnili, ż


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus