Jastrzębie-Zdrój niedziela, 05 listopada 2017

Kolejny pożar w budynku dworca PKP

Kolejny pożar w budynku dworca PKP

5 listopada tuż przed godziną 19 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku dworca PKP przy ulicy Grodzkiej w Jastrzębiu-Zdroju. Istniało podejrzenie, że w środku mogą znajdować się osoby. Do działań zadysponowano lokalną JRG.

Po dojeździe dwóch zastępów potwierdzono pożar, z budynku wydobywał się dym. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej oraz sprawdzeniu budynku pod kątem osób poszkodowanych. Ogień został bardzo szybko opanowany, a nikogo w środku nie znaleziono. Spaleniu uległy śmieci zgromadzone przez koczujących tam często bezdomnych. Mimo iż budynek jest nieużywany i w stanie pozostawiającym wiele do życzenia nie było konieczności dysponowania nadzoru budowlanego na miejsce.

To już nie jest pierwsza akcja strażaków w tamtym miejscu. Od 2001 roku infrastruktura kolejowa w Jastrzębiu-Zdroju nie jest używana. Całkowicie zrezygnowano z tego sposobu komunikacji lecz pewne jej aspekty pozostały do dziś. Są nimi m. in. stare, opuszczone i zdemolowane budynki dworców kolejowych przy ulicy Grodzkiej i Dworcowej gdzie co jakiś czas dochodzi do pożarów. Ratownicy niekiedy żartują, że znają już budynki na pamięć. Czasem jest to mały pożar jak w tym przypadku lecz niekiedy potrafi dać się strażakom we znaki. W zeszłym roku w wyniku pożaru w budynku przy ulicy Dworcowej zapaliła się konstrukcja dachu. Nadchodzi okres zimowy i istnieje ryzyko częstszych wyjazdów do interwencji w dawnych budynkach kolejowych. 

Siły i środki:

KM PSP Jastrzębie-Zdrój:

471[S]21 - GBAPr 2/30+750 Renault Midlum/WISS

471[S]27 - GCBA 8/50 Renault Kerax 420/WISS

Inne służby: Policja

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Konrad Machura / Strazacki.pl