Kraków

Koniec działań w archiwum w Krakowie

Koniec działań w archiwum w Krakowie

Wczoraj 17 lutego 2021 roku, po 11 dniach zakończone zostały działania ratowniczo-gaśnicze w archiwum Urzędu Miasta Krakowa, gdzie spaleniu uległo kilkadziesiąt ton akt.

Ze względu na trudności w dostępie do miejsc objętych pożarem, podjęto decyzję o częściowej rozbiórce budynku i wykonaniu kilku otworów rewizyjno-gaśniczych. W tym też celu na miejsce zadysponowano dodatkowo pojazdy ratownictwa technicznego oraz koparkę z młotem burzącym należącą do prywatnego podmiotu. 

DSC 4495     archiw2

Przez ten czas na pożar podano około  65 000 litrów wody, 2 000 litrów środka pianotwórczego oraz 4 000 kg proszka gaśniczego.

Od początku działań do 17 lutego 2020 roku, w działaniach uczestniczyło ponad 130 zastępów. Według Systemu Wspomagania Decyzji PSP było to kilkaset zastępów, jednak należy uwzględnić, że niektóre samochody przyjeżdżały i odjeżdżały z terenu akcji kilka razy - było to spowodowane podmianą sprzętu, rotacją strażaków wynikającą z czasu pracy, aż wreszcie podmianą służby ok. godziny 8 każdego dnia. W działania zaangażowano poszczególne pododdziały Małopolskiej Brygady Odwodowej, w tym między innymi pluton ratownictwa medycznego "MEDYK" na bazie OSP Chrzanów, JRG-1 Kraków oraz ratowników medycznych PSP poszczególnych JRG z woj. którzy odpowiadali za zabezpieczenie medyczne działań.

Pełen wykaz Sił i Środków biorących udział w działaniach oraz galerię zdjęć można zobaczyć klikając w link poniżej.
kraków112-wykaz sił i środków

Informacja i zdjęcia dzięki uprzejmości Kraków112

Strażacki.pl

Wczoraj 17 lutego 2021 roku, po 11 dniach zakończone zostały działania r

Czytaj również