Michałów wtorek, 07 listopada 2017

Mężczyzna przygnieciony przez traktor

Mężczyzna przygnieciony przez traktor

7 listopada 2017 roku chwilę po godzinie 11:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Michałów. W zdarzeniu brał udział traktor oraz pojazd ciężarowy. Sytuacja od początku była bardzo dynamiczna.

Zgłaszający podał, iż poszkodowana jest jedna osoba - kierujący traktorem. Znajdował się On całkowicie przygnieciony pod swoim pojazdem. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano jednostki ratownicze z powiatu polkowickiego. Również do zdarzenia zadysponowano dwie jednostki z JRG Chojnów ( powiat legnicki ) oraz strażaków z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z Bolesławca. Powiadomiono również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z bazy HEMS Wrocław - Ci niestety nie mogli wylecieć z bazy z przyczyn technicznych.

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce okazało się, że mężczyzna został już wyciągnięty przez świadków zdarzenia - udało się to m.in dzięki pomocy pojazdu poszkodowanego, do którego podpięto linkę cholowiniczą. Część sił i środków zawrócono do bazy. Warto wspomnieć, że dzięki tak szybkiej i "trzeźwej" pomocy świadków, mężczyźnie być może udało się uratować życie.

Poszkodowany na miejscu został opatrzony przez strażaków, następnie został przekazany pod opiekę ratowników medycznych i lekarza - z obrażeniami m.in kończyn dolnych, miednicy oraz klatki piersiowej został przewieziony do szpitala. Czynności wyjaśniające to zdarzenie drogowe prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Siły i środki: 
363[D]21 - GBARt Scania - JRG Chojnów - zawrócone 
363[D]26 - GCBA MAN - JRG Chojnów - zawrócone 
531[D]21 - GBA Mercedes Benz Atego - JRG Polkowice 
531[D]92 - SLRr Mitsubishi L200 - JRG Polkowice 
539[D]63 - GBA MAN TGM - OSP Trzebnice 
SGRT "Bolesławiec" - zawrócone 
Mercedes Benz Sprinter - ZRM Polkowice 
Ratownik 13 - LPR Wrocław ( śmigłowiec nie mógł wystartować )
B984 - Kia Cee'd SW III - Komiasariat Policji w Chocianowie 
Grupa dochodzeniowo - śledcza - KPP Polkowice

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Waldemar Szańkowski / Strazacki.pl