Zakopane

Nie żyje mężczyzna, który wpadł do wody w okolicy Wodogrzmotów Mickiewicza

Nie żyje mężczyzna, który wpadł do wody w okolicy Wodogrzmotów Mickiewicza

W dniu 5 lutego 2019 roku o godzinie 15:00 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania w Zakopanem otrzymał informację, że na Drodze do Morskiego Oka w rejonie Wodogrzmotów Mickiewicza z mostu z wysokości około 40 metrów do koryta potoku skoczył mężczyzna.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono brak kontaktu wzrokowego z osobą która skończyła z mostu. Zabezpieczono teren prowadzonych działań ratowniczych, rozpoczęto działania poszukiwawcze poszkodowanego w korycie potoku, w trakcie prowadzonej akcji na miejsce przyleciał śmigłowiec TOPR z ratownikami, którzy zostali opuszczeni z pokładu śmigłowca i podjęli działania poszukiwawcze.

Mężczyzna został odnaleziony w ciasnej przestrzeni, pod kamieniem oraz grubą warstwą lodu i śniegu z której został wydobyty przy pomocy łopat. Po wyciągnięciu poszkodowanego ratownicy odstąpili od udzielenia pomocy medycznej ze względu na mechanizmy urazu mężczyzny.

Następnie ratownicy TOPR-u wraz ze strażakami wydobyli ciało mężczyzny na powierzchnię mostu przy pomocy technik linowych. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp GBARt 2,5/24 i SLRr z JRG Zakopane, OSP Bukowina Tatrzańska, TOPR, Policja.

Źródło: KP PSP Zakopane

Strażacki.pl

W dniu 5 lutego 2019 roku o godzinie 15:00 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kie


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus