Kościan

Nowe Volvo za ponad 970 tys. zł trafiło do KP PSP Kościan

Nowe Volvo za ponad 970 tys. zł trafiło do KP PSP Kościan

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie pozyskała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Wartość pojazdu to 978.957,00 zł. Zakup sfinansowany został z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 400.000,00 zł, dotacji z budżetu państwa w kwocie 328.957,00 zł, pozostałe środki w kwocie 250.000,00 zł pozyskane zostały od jednostek samorządowych powiatu kościańskiego - Starostwa Powiatowego w Kościanie, Gminy Czempiń, Gminy Kościan, Gminy Krzywiń oraz Gminy Śmigiel.

Pojazd wykorzystywany będzie głównie do działań z zakresu ratownictwa technicznego. Samochód posiada w swoim wyposażeniu rozwinięty zasób elektronarzędzi oraz sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego. Dodatkowo wyposażony został w podest ratowniczy ułatwiający działania ratownicze przy samochodach ciężarowych.

Posiada m.in. zbiornik o pojemności 2,5 tys. litrów wody, uterenowione zawieszenie oraz napęd 4x4. Jest to kolejny samochód w powiecie kościańskim wyposażony w System Piany Sprężonej (CAFS – Compressed Air Foam System), który umożliwi skuteczniejsze podejmowanie działań gaśniczych przy mniejszych stratach popożarowych.

Nowy samochód zastąpi dotychczas użytkowany, który w najbliższym czasie zostanie przekazany do jednostki ochotniczej straży pożarnej z terenu powiatu, gdzie dalej będzie służył naszemu społeczeństwu.

Źródło:  KP PSP w Kościanie

Strażacki.pl

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet