Żory

Ogromny pożar w Żorach! Na miejscu 30 zastępów straży pożarnej

Ogromny pożar w Żorach! Na miejscu 30 zastępów straży pożarnej

W nocy z wtorku na środę skierowano kilkudziesięciu strażaków do akcji gaśniczej w miejscowości Żory, gdzie w ogniu stanęło składowisko opon.

Ogień objął wysokie na 5-6 metrów składowisko opon na terenie firmy recyklingowej przy ulicy Kleszczowskiej - poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska w rozmowie z tvn24.

 

Na miejsce skierowano w sumie ponad 30 zastępów strażackich, gdzie uczestniczyło około  stu strażaków, a także skierowano specjalistyczny samochód rozpoznania chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Katowicach-Piotrowicach. Strażacy gaszą pożar głównie wodą, ale także pianą.

Firma, na terenie której znajduje się składowisko, specjalizuje się w recyklingu zużytych opon i innych wyrobów z gumy. - Zagrożone są sąsiednie budynki magazynowo-produkcyjne i pozostała część składowiska -  informuje Gołębiowska w rozmowie z TVN24

Oprócz  składowiska opon spłonęła również niewielka hala, gdzie znajdowały się maszyny do recyklingu wyrobów z gumy. Na szczęście  strażakom udało się uchronić przed ogniem sąsiednie budynki magazynowo-produkcyjne.

Fotografia google maps 

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Żory

 

Strażacki.pl

W nocy z wtorku na środę skierowano kilkudziesięciu strażaków do akcji gaśniczej w miejscowości Żo


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus