Pietrusza Wola

Pietrusza Wola: Kierowca Volkswagena wjechał w wóz strażacki

Pietrusza Wola: Kierowca Volkswagena wjechał w wóz strażacki

Uszkodzony wóz strażacki OSP Łączki Jagiellońskie to efekt kolizji do jakiej doszło w Pietruszej Woli (gm. Wojaszówka) w sobotę, 10 czerwca 2017r. Na szczęście w zderzeniu dwóch samochodów nie było osób poszkodowanych.

Do kolizji samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mercedes jednostki OSP Łączki Jagiellońskie z osobowym Volkswagenem Golfem doszło po godzinie 17. w Pietruszej Woli podczas ćwiczeń gminnych jednostek OSP.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca VW jadąc od strony Rzepnika wychodząc z lekkiego łuku drogi zjechał do lewej strony jezdni, na której znajdował się wóz pożarniczy. Samochodem strażackim podróżował tylko kierowca, który miał za zadanie zatankować wodą wóz z pobliskiego hydrantu. Pojazd nie był uprzywilejowany, nie miał włączonej sygnalizacji świetlno-dźwiękowej. Kierowca strażackiego Mercedesa kilkanaście metrów wcześniej minął zwężenie, gdzie remontowane jest osuwisko, dopiero rozpędzał samochód.

Po zderzeniu czołowo-bocznym samochodów znacznemu uszkodzeniu uległ wóz pożarniczy oraz volkswagen. Kierowca samochodu osobowego tłumaczył, że oślepiły go promienie słoneczne i dlatego jechał lewą stroną jezdni, a wóz pożarniczy zobaczył zbyt późno. Droga hamowania golfa wyniosła około 20 metrów.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano natychmiast jednostki z OSP KSRG Bratkówka i OSP KSRG Odrzykoń, które również jechały uzupełnić wodę w zbiornikach. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i zakręcili zawór gazu w golfie. Wezwano policyjny patrol WRD KMP Krosno. Na szczęście żaden z kierowców nie zgłaszał żadnych dolegliwości zdrowotnych i nie było potrzeby wezwania medyków. Na miejscu pojawili się oficerowie KM PSP Krosno, którzy byli obserwatorami ćwiczeń jednostek OSP oraz wójt gminy Wojaszówka, Pan Sławomir Stefański.

Na czas prowadzonych działań droga relacji Rzepnik - Pietrusza Wola była zamknięta.

Kierowca golfa był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Krosno112