Jutrosin

Pożar budynku w Jutrosinie

 Pożar budynku w Jutrosinie

W niedzielę (4.12.2016) rano dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Sportowej w Jutrosinie.

Kiedy na miejsce dotarł pierwszy zastęp ogień obejmował już całe mieszkanie. Spaleniu uległy dwa pokoje, przedpokój, kuchnia, skrytka i całe wyposażenie - powiedział Krzysztof Skrzypczak, rzecznik KP PSP w Rawiczu. Ogień przedostał się także do części budynku, użytkowanej przez Orlę Jutrosin.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w momencie wybuchu pożaru w budynku nikogo nie było. Jedna osoba, która prawdopodobnie podjęła próbę ratowania dobytku z poparzeniami trafiła do szpitala.

Na miejscu pracowały zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Rawiczu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Jutrosina, Śląskowa i Szkaradowa.

Klub Orla Jutrosin wydał oświadczenie:
„Stała się rzecz straszna. Dom przy naszym stadionie spłonął. Nasz Kierownik stracił wraz z rodziną dach nad głową i cały dobytek. W imieniu klubu i rodziny proszę was najmocniej POMÓŻMY IM! Nasz klub wspierali zawsze , pomagali , dbali o szatnie . Potrzebne są ubrania , bielizna itp . (...) Nawet najmniejsza suma pomoże!”

Foto. Rawicz24.pl

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

strazacki.pl/ŁS