Skwierzyna

Pożar domu. 13-latek starał się gasić ogień - zapaliła się na nim kurtka

Pożar domu. 13-latek starał się gasić ogień - zapaliła się na nim kurtka

13 luteg br. po godzinie 13 do pożaru budynku mieszkalnego zostały zadysponowane trzy zastępy OSP  Skwierzyna oraz trzy zastępy z JRG Międzyrzecz. Do pożaru wyjechał także, oficer taktyczny.

Gdy pierwszy zastęp dojechał na miejsce, okazało się, ze źródło pożaru znajduje się w garażu, który ma połączenie z częścią mieszkalną! W chwili przyjazdu, całe mieszkanie było spowite czarnym, gęstym dymem. Z wywiadu przeprowadzonego z mieszkańcami, wynikało, iż w pomieszczeniach nie ma lokatorów.

Jednak okazało się, że nim strażacy dojechali, został tam poszkodowany 13 letni chłopiec, który usiłował ugasić ogień. W czasie jego działań, zapaliła się na nim kurtka. A gdy ją zdejmował, poparzył sobie prawą rękę!

Strażacy opatrzyli oparzenie, a po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego, został on przekazany dla ratowników medycznych. Działania strażaków, przyniosły pożądany skutek i po około 30 min. Pożar został opanowany, jednak do całkowitego ugaszenia, potrzeba było jeszcze trochę czasu. Po blisko 2 godzinnych działaniach, jednostki zakończyły swoją pracę i mogły powrócić do swych remiz.

Info foto dzieki uprzejmości OSP  Skwierzyna

Strażacki.pl

13 luteg br. po godzinie 13 do pożaru budynku mieszkalnego zostały zadyspon


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus