Skwierzyna środa, 13 lutego 2019

Pożar domu. 13-latek starał się gasić ogień - zapaliła się na nim kurtka

Pożar domu. 13-latek starał się gasić ogień - zapaliła się na nim kurtka

13 luteg br. po godzinie 13 do pożaru budynku mieszkalnego zostały zadysponowane trzy zastępy OSP  Skwierzyna oraz trzy zastępy z JRG Międzyrzecz. Do pożaru wyjechał także, oficer taktyczny.

Gdy pierwszy zastęp dojechał na miejsce, okazało się, ze źródło pożaru znajduje się w garażu, który ma połączenie z częścią mieszkalną! W chwili przyjazdu, całe mieszkanie było spowite czarnym, gęstym dymem. Z wywiadu przeprowadzonego z mieszkańcami, wynikało, iż w pomieszczeniach nie ma lokatorów.

Jednak okazało się, że nim strażacy dojechali, został tam poszkodowany 13 letni chłopiec, który usiłował ugasić ogień. W czasie jego działań, zapaliła się na nim kurtka. A gdy ją zdejmował, poparzył sobie prawą rękę!

Strażacy opatrzyli oparzenie, a po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego, został on przekazany dla ratowników medycznych. Działania strażaków, przyniosły pożądany skutek i po około 30 min. Pożar został opanowany, jednak do całkowitego ugaszenia, potrzeba było jeszcze trochę czasu. Po blisko 2 godzinnych działaniach, jednostki zakończyły swoją pracę i mogły powrócić do swych remiz.

Info foto dzieki uprzejmości OSP  Skwierzyna

Redakcja/Strazacki.pl


florian v3

750x100 uvex v2


Galeria

Czytaj również