Rymanów

Pożar domu w Rymanowie. Dwie osoby zginęły

Pożar domu w Rymanowie. Dwie osoby zginęły

W poniedziałek (2.01) o godz. 23.01 Dyżurny Policji w Krośnie zgłosił do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP informację o zauważonym pożarze domu mieszkalnego w miejscowości Rymanów.

Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli policjanci z Rymanowa, którzy uzyskując informację od sąsiada, spróbowali wejść do domu ogarniętego pożarem od strony sypialni, gdzie prawdopodobnie mogła przebywać osoba. Jednakże po wybiciu szyby i próbie wejścia do wnętrza okazało się, że jest ono całe wypełnione gryzącym dymem i nic nie można dostrzec w środku. Pożarem objętym była większa część budynku, a ogień wydostawał się na zewnątrz.

Po kilku minutach przyjechali strażacy ochotnicy, którzy weszli do budynku w aparatach OUO, poruszając się po omacku natrafili na osobę, którą ewakuowali na zewnątrz. W trakcie ewakuacji osoby z obiektu, jak się okazało kobiety, natrafiono na mężczyznę, którego również wyniesiono z objętego pożarem domu. Natychmiast zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Po godzinnej reanimacji kobieta w wieku 59 lat i 55-letni mężczyzna w stanie krytycznym trafili do krośnieńskiego szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy nie udało się ich uratować.

Działania strażaków trwały do godziny 3.41. Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Krośnie oraz OSP Posada Dolna, Rymanów, Posada Górna i Ladzin. W sumie osiem pojazdów i 40 strażaków.

Foto. Krosno112.pl

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

strazacki.pl/ŁS