Klimontów

Pożar magazynu w Klimontowie

Pożar magazynu w Klimontowie

Wczoraj przed południem w miejscowości Klimontów na terenie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów wybuchł pożar. Na miejsce skierowano siły i środki z powiatu proszowickiego i Krakowa.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Proszowicach otrzymał informacje o pożarze przed godziną 11. Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar, okazało się, że pożar wybuchł w budynku wykorzystywanym jako biuro i magazyn.

- Utrudnieniem był fakt, że w budynku znajdowały się butle z acetylenem, tlenem i propanem-butanem. Dodatkowo w pierwszej fazie mieliśmy problemy z zapewnieniem odpowiedniego ciśnienia wody. Miejscowy hydrant nie był w stanie podać jej wystarczającej ilości - powiedział Dziennikowi Polskiemu st. kpt. Zbigniew Kwinta, dowódca JRG Proszowice. Dlatego na miejsce zadysponowano cysternę z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 w Krakowie.

Według strażaków budynek nadaje się już tylko do wyburzenia.

W akcji gaśniczej poza JRG Proszowice i cysterną JRG 3 Kraków brały udział jednostki OSP Nowe Brzesko, OSP Bobin, OSP Kościelec, OSP Pałecznica, OSP Ostrów, OSP Nadzów, OSP Koczanów, OSP Czuszów, OSP Klimontów.

Foto. KP PSP Proszowice

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

strazacki.pl/ŁS