Bydgoszcz

Pożar mieszkania w Bydgoszczy. Uratowano 7 małych piesków!

Pożar mieszkania w Bydgoszczy. Uratowano 7 małych piesków!

Nie najlepszy początek święta Konstytucji mieli mieszkańcy bloku przy ul. Kossaka 10 w Bydgoszczy. Krótko po godzinie 11, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bydgoszczy wpłynęło zgłoszenie o dymie wydobywającym się z okien na ostatniej kondygnacji budynku. Do akcji skierowano jeden zastęp z JRG Szkoły Podoficerskiej PSP, oraz dwa zastępy z JRG 3 Bydgoszcz, w tym wóz z drabiną.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu informacje ze zgłoszenia potwierdził się. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego ruszyli niezwłocznie do płonącego mieszkania. W tym samym czasie, na tyłach budynku trwało rozstawianie drabiny, umożliwiającej dostęp do mieszania z zewnątrz. Strażacy mieli ogromny problem z dotarciem na tył budynku, ze względu na NIEPRAWIDŁOWO zaparkowane pojazdy na drodze pożarowej. Na szczęście umiejętności kierowcy wozu specjalistycznego pozwoliły na uniknięcie dodatkowych strat w postaci uszkodzonych pojazdów.

Ostatecznie ratownicy dostali się do mieszkania wyważając drzwi wejściowe. W środku nie było ludzi, jednak konieczna okazała się ewakuacją siedmiu młodych psów. Na szczęście zwierzęta nie ucierpiały w zdarzeniu, podana została im woda, a do czasu zakończenia działań, zajęli się nimi sąsiedzi.

Rozpoznanie wewnątrz mieszkania pozwoliło ustalić, że ogniem objęte jest wyposażenie kuchni. Pożar prawdopodobnie rozpoczął się od włączonej pralki. Płomienie szybko udało się ugasić jednym prądem wody. Po oddymieniu pomieszczeń i wyniesieniu spalonych elementów wyposażenia, działania zostały zakończone. Poza zastępami PSP, na miejsce skierowane zostało również Pogotowie Gazowe, które sprawdziło, czy w wyniku działania wysokiej temperatury, nie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej, oraz Policja. Po około godzinie, strażacy powrócili do jednostek.

Tekst: Maciej Czyżewski; Zdjęcia: Artur Żywociński/ Bydgoszcz998.wordpress.com

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Artur Żywociński