Ruda Śląska

Pożar pustostanu w Rudzie Śląskiej

Pożar pustostanu w Rudzie Śląskiej

W dniu 8 stycznia około godziny 2:30 do Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku (pustostanu) przy ul. Szyb Walenty.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się dach budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palący się dach z drabin mechanicznych oraz podnośnika hydraulicznego.

Po ugaszeniu ognia przystąpiono do sprawdzenia pomieszczeń wewnątrz obiektu. Pogorzelisko zostało sprawdzone przez Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą przy pomocy psów przeznaczonych do poszukiwania istot żywych, a także za pomocą kamery wziernikowej. Zarówno psy jak i kamera wziernikowa nie wykazała obecności osób żywych.

Następnego dnia były prowadzone dalsze działania poszukiwawcze przy użyciu specjalistycznego sprzętu budowlanego. Budynek częściowo rozebrano oraz usunięto gruzowisko powstałe z zawalonych części stropów, ścian nośnych i dachu. Dokonano ponownego przeszukania budynku pod kątem osób poszkodowanych. Nikogo nie znaleziono.

Działania zakończono 9 stycznia o godzinie 19:30. W akcji brało udział ponad 60 strażaków, służby Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Policja, Straż Miejska oraz Inspektor Nadzoru Budowlanego w Rudzie Śląskiej.

Foto. KM PSP Ruda Śląska 

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

strazacki.pl/ŁS