Sikórz

Pożar sadzy w miejscowości Sikórz!

Pożar sadzy w miejscowości Sikórz!

4-ego listopada o godzinie 16:42 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku zadysponowało jeden zastęp z jednostki OSP Sikórz do pożaru w Sikorzu, gm. Brudzeń Duży. 


Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym, nadpalona została część boazerii w budynku. Po przygaszeniu ognia budynek został sprawdzony za pomocą kamery termowizyjnej, która nie wykazała żadnych innych ognisk pożaru w budynku. Na tym działania straży zostały zakończone i zastępy powróciły do koszar.


Siły i środki:
361[M]21 GBA Volvo FL290 - JRG 1 Płock
361[M]26 GCBA MAN TGM - JRG 1 Płock
361[M]54 SH-30 Volvo FL10 - JRG 1 Płock
369[M]04 GCBA Scania P93M - OSP KSRG Sikórz
Policja z Posterunku w Starej Białej
Pogotowie Energetyczne

Wraz z początkiem okresu grzewczego strażacy z OSP Sikórz  apelują o ostrożność i rozwagę przy eksploatacji urządzeń ogrzewczych oraz kominów. Temperatura spada już grubo poniżej 10 st. C, każdy chce mieć ciepło w domu, a ogrzewanie budynku staje się rutyną. Już w październiku Ochotnicza Straż Pożarna w Sikorzu wyjeżdżała do pożarów związanych z instalacją grzewczą, a przecież najzimniejsze dni jeszcze przed nami i kilka miesięcy ogrzewania budynków. Niesprawny, rozszczelniony komin może być przyczyną nie tylko pożaru ale również zatrucia tlenkiem węgla mieszkańców! Prosimy o rozwagę i rozsądek podczas eksploatacji urządzeń grzewczych i kominów.

Info/zdjecia dzięk uprzejmości OSP KSRG Sikórz

Strażacki.pl

4-ego listopada o godzinie 16:42 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej


florian v3

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również