Łutowiec

Pożar w Łutowcu. Osiem osób trafiło do szpitala

Pożar w Łutowcu. Osiem osób trafiło do szpitala


W niedzielę, 18 grudnia około godziny 1.37 do Komendy Powiatowej PSP w Myszkowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Łutowiec.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono, że pożar wybuchł na pierwszym piętrze budynku jednorodzinnego. Przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy.

Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej dom opuściło 11 osób w tym 4 dzieci i 7 dorosłych. Wśród ewakuowanych osób był nieprzytomny mężczyzna którego wynieśli pozostali członkowie rodziny.

Działania ratownicze strażaków, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania budynku, przeszukaniu całego domu i podaniu dwóch prądów wody do pomieszczenia na pierwszym piętrze. Jeden prąd wody poprowadzono klatką schodową, drugi prąd wody podano przy użyciu drabiny przystawnej przez okno - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach.

Na miejsce przybyły cztery zespoły ratownictwa medycznego, który udzieliły pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie i zabrały pozostałe osoby ( w tym 4 dzieci w wieku od 1 roku do 11 lat), do szpitali na obserwację.

W akcji brało udział siedem zastępów straży pożarnej w tym cztery OSP.

Foto. OSP Niegowa

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

strazacki.pl/ŁS