Orzysz

Pożar Zakładu Usług Komunalnych w Orzyszu

Pożar Zakładu Usług Komunalnych w Orzyszu

1 grudnia 2016 roku około godziny 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Piszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie Zakładu Usług Komunalnych w Orzyszu.

Na miejscu okazało się, że pożar wybuchł w magazynie należącym do ZUK. Zadysponowano najpierw dwa zastępy z OSP Orzysz i po jednym z JRG Pisz i Wojskowej Straży Pożarnej. Jednak siły i środki nie były wystarczające i na miejsce przyjechały kolejne zastępy.

Jak informuje prezes OSP Orzysz Mariusz Semenowicz - Dowodzący wyznaczyli dwa miejsca, w których strażacy próbowali "złapać" ogień. Dodatkowo zachodziła potrzeba obrony stojącego obok budynku mieszkalnego. Cel wyznaczony przez dowodzących został osiągnięty. Część administracyjna oraz garażowa nie uległa spaleniu, jednak jest niezdatna na chwilę obecną do użytku.

W wyniku trudnych warunków pogodowych panujących obecnie w Orzyszu w akcję ratowniczą włączyły się także inne służby. Burmistrz Orzysza we współpracy z kierownictwem ZUK oraz Środowiskowego Domu Samopomocy zorganizował strażakom biorącym udział w akcji gorące napoje oraz posiłek. Na miejscu pojawił się także Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Piszu mł. bryg. Paweł Pieńkosz, który pomagał w koordynacji akcji ratowniczej.

Około godziny 2:00 rozpoczęła się rozbiórka obiektu oraz dogaszanie pogorzeliska. W działaniach ratowniczych udział braly zastępy:

OSP Orzysz (2 samochody gaśnicze + samochód operacyjny)
WSP Orzysz
PSP Pisz (+ podnośnik + cysterna + samochód operacyjny) 1 zastęp z WSP Bemowo Piskie
OSP Góra
OSP Chmielewo
OSP Okartowo
OSP Wiartel
OSP Liski

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Marcin Waszkiewicz