Koryta

Podczas działań gaśniczych spłonął GCBA z JRG Sulęcin.

Podczas działań gaśniczych spłonął GCBA z JRG Sulęcin.

W miejscowości Koryta w powiecie sulęcińskim (woj. Lubuskie) doszło dziś (03.08.2022) do dużego pożaru pola i częściowo lasu. Według pierwszych zgłoszeń pożar obejmował kilka hektarów pola, przez co występowało zadymienie widoczne z kilku kilometrów.

Pierwsze przybyłe zastępy rozpoznały, że pali się kilka hektarów zboża na pniu, ścierniska oraz że zagrożony jest pobliski las. Działania zastępów skupiały się na jak najszybszym zlokalizowaniu pożaru, aby zapobiec jego rozprzestrzenieniu się na las. W trakcie prowadzonego natarcia z niewyjaśnionych na ten moment przyczyn zapalił się pojazd GCBA z JRG Sulęcin, który niestety całkowicie spłonął. Na szczęście obsadzie pojazdu nic się nie stało.

Jak przekazał nam mł. Bryg. Dariusz Szymura rzecznik prasowy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego spaleniu uległo około 30 hektarów pola, kilkanaście metrów kwadratowych lasu a w działaniach uczestniczyło 27 zastępów straży pożarnej. W działaniach brał udział także samolot gaśniczy, który wykonał 2 zrzuty wody.

foto: anonim

Strażacki.pl

W miejscowości Koryta w powiecie sulęcińskim (woj. Lubuskie) doszło

Galeria

Czytaj również