Rzeszów

Poszukiwania 17-latka w Rzeszowie! Akcja Strażaków FOTO&VIDEO!

Poszukiwania 17-latka w Rzeszowie! Akcja Strażaków FOTO&VIDEO!

W dniu 05.05.2017 r. doszło do próby kradzieży torebki kobiecie przy ZDZ w Rzeszowie. Mężczyzna próbował zaatakować kobietę na tzw. "wyrwę". Kobieta zadzwoniła na policję, na miejsce zostały wysłane patrole będące w pobliżu. Mężczyzna zauważając patrole skoczył do potoku Młynówka. Po jego przepłynięciu, wskoczył do Wisłoka. Policjanci próbowali pomóc 17-latkowi w wydostaniu się z wody. Niestety, silny nurt rzeki porwał go, a po chwili zniknął pod powierzchnią. Na miejsce zostały skierowane zastępy z JRG Tarnobrzeg oraz z JRG Przemyśl i JRG Rzeszów. Rozpoczęto akcję ratowniczą, która trwała zgodnie z procedurami 2 godziny, potem rozpoczęto akcję poszukiwawczą do zmroku i ją przerwano do następnego dnia.

W dniu 06.05.2017 r. o godzinie 10 zostały wznowione poszukiwania. Akcja trwała na trzy kilometrowym odcinku Wisłoki, od Mostu Lwowskiego, aż po ulicę Ciepłowniczą. Niestety do godziny 18 nie znaleziono ciała 17-latka, który uciekł z ośrodka wychowawczego w Łańcucie.

 Akcję utrudniał silny nurt rzeki. W akcji uczestniczyło 24 strażaków, w tym płetwonurkowie z Przemyśla i Sanoka. Strażacy wykorzystywali również sonar do przeczesywania dna rzeki.

Akcja poszukiwawcza zostanie wznowiona w poniedziałek.

Wywiad z rzecznikiem KW PSP w Rzeszowie, mł. bryg Marcinem Betleją.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Mateusz Chmielowiec