Piotrowice

Poważny wypadek na DK 12 w Piotrowicach

Poważny wypadek na DK 12 w Piotrowicach

16 czerwca 2017 roku około godziny 21:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o wypadku drogowym na Drodze Krajowej numer 12 w miejscowości Piotrowice (powiat polkowicki).

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż pojazd osobowy marki Audi wyleciał z drogi, po czym z impetem uderzył w betonowy słup. Pojazdem podróżowały dwie osoby - około 20 letnia kobieta oraz mężczyzna. Mężczyzna wyszedł o własnych siłach, natomiast kobietę strażacy musieli uwolnić za pomocą narzędzi hydraulicznych. Jej stan jest bardzo ciężki - doznała m.in wielu złamań oraz obrażeń wewnętrznych.

W chwili udzielania pomocy poszkodowanym, dyspozytor miał do dyspozycji tylko jeden Zespół Ratownictwa Medycznego - drugi dojechał po około godzinie od momentu zgłoszenia zdarzenia. Ze względu na ciężki stan kobiety, nią zajęli się ratownicy medyczni oraz lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego D0607 Polkowice, natomiast mężczyznę przeniesiono na deskę ortopedyczną i przeniesiono go do jednego z wozów strażackich, również ze względu na złe warunki atmosferyczne. Mężczyzna był cały czas pod opieką strażaków, gdzie monitorowali wizualnie jego stan zdrowia, również opatrywano go i wprowadzano wkłucia.

Droga Krajowa numer 12 w miejscowości Piotrowice była całkowicie zablokowana.

Siły i środki :

442[F]21 - GBA Star - JRG Szprotawa

442[F]40 - SLRt Renault Mascot - JRG Szprotawa

531[D]21 - GBA Mercedes Benz Atego - JRG Polkowice

531[D]25 - GCBA MAN - JRG Polkowice

539[D]67 - GLBA Iveco Daily - OSP Przemków

D0607 - Mercedes Benz Sprinter - ZRM Polkowice

D0616 - Mercedes Benz Sprinter - ZRM Polkowice

Fiat Doblo - KP Przemków

Służby drogowe 

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Waldemar Szańkowski/ Strazacki.pl