Czarna Wieś Kościelna

Pożar tartaku w Czarnej Wsi Kościelnej. W akcji 15 zastępów w tym cysterna z woda

Pożar tartaku w Czarnej Wsi Kościelnej. W akcji 15 zastępów w tym cysterna z woda

4 maja 2019 r. o po godzinie 6 rano doszło do pożaru tartaku w miejscowości Czarna Wieś Kościelna. Do zdarzenia zadysponowanych zostało 15 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym cysterna z wodą.

W momencie przybycia pierwszych sił i środków Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, pożarem objęty był budynek suszarni drewna na terenie tartaku. W pierwszej fazie działań strażacy podali dwa prądy wody w natarciu. W miarę dojeżdżania kolejnych jednostek podawano kolejne prądy wody, w tym w obronie, na materiał zgromadzony przy budynku. W kulminacyjnym momencie akcji ratowniczo – gaśniczej podawano 8 prądów wody.

Podczas działań wywożono przy użyciu wózka widłowego zgromadzone do suszenia drewno, które nie zostało strawione przez pożar. Uratowano również pobliski budynek magazynu, który był bezpośrednio zagrożony. Po zlokalizowaniu zdarzenia prowadzono niezbędne prace rozbiórkowe z jednoczesnym dogaszaniem pogorzeliska.

W działaniach trwających 5 godzin udział brało 15 zastępów Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej (66 strażaków), w tym Grupa Operacyjna KM PSP w Białymstoku z Zastępcą Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku.

Źródło: KM PSP w Białymstoku

Strażacki.pl

4 maja 2019 r. o po godzinie 6 rano doszło do


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również