Poznań

Poznań. Niespokojny 1 maja - zderzenie tramwaju i wypadek na wylotówce

Poznań. Niespokojny 1 maja - zderzenie tramwaju i wypadek na wylotówce

Niespokojnie przebiegł pierwszy dzień majówki w Poznaniu oraz powiecie poznańskim na drogach. W ciągu dnia doszło do dwóch poważnych zdarzeń -pierwsze miało miejsce przedpołudniem na DK-5 między Szreniawą i Stęszewem. Drugie po popołudniu na poznańskich Winogradach, gdzie doszło do zderzenia tramwaju i samochodu osobowego. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób, a na miejscu obu zdarzeń działały zastępy PSP i OSP, które musiały ewakuować z pojazdów poszkodowanych.

Do zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu ul. Winogrady i Winnej. Około godziny 16:30 tramwaj linii nr 10 jadący w kierunku centrum zderzył się czołowo-bocznie z samochodem osobowym, który prawdopodobnie wykonywał manewr zawracania lub skręcał w lewo z ulicy podporządkowanej. Po zderzeniu samochód został przeciągnięty około 10 metrów przez tramwaj i wepchnięty na trawiaste torowisko, gdzie zakończył swoją podróż. Jak informowało Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania, poszkodowana została jedna osoba (kierowca samochodu), który został uwięziony w pojeździe. Przybyłe na miejsce zastępy PSP z JRG-1 i 5 wykonały dostęp do osoby poszkodowanej z użyciem narzędzi hydraulicznych oraz ewakuowały ją z pojazdu i przekazały przybyłemu na miejsce ZRM Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Na miejscu pracowały także załogi Policji oraz siły i środku Zakładowej Służby Ratowniczej, Pogotowia Sieciowego i Nadzoru Ruchu MPK Poznań. Utrudnienia w ruchu trwały tutaj blisko 2 godziny, w tym czasie ruch samochodów i tramwajów na ul. Winogrady był całkowicie wstrzymany. Uszkodzony samochód osobowy usunięto z torowiska za pomocą żurawia ratowniczego ZSR MPK, a ustaleniem dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku zajmuje się Policja.

Do groźnego zdarzenia w pierwszy dzień majówki doszło również na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Trzebaw (między Szreniawą i Stęszewem). Na prostym odcinku drogi samochód ciężarowy (ciągnik siodłowy z naczepą) zderzył się czołowo-bocznie z samochodem osobowym. Na miejscu zdarzenia działały zastępy PSP i OSP ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, JRG-9, OSP Stęszew oraz OSP Plewiska. Ponadto na miejscu obecne były też załogi Policji, ZRM WSPR Poznań oraz LPR. W wypadku poszkodowane zostały 4 osoby, które z samochodu ewakuowali przybyli na miejsce zdarzenia strażacy. Jedna z osób poszkodowanych została przetransportowana do szpitala drogą lotniczą. Działania służb w miejscu wypadku trwały do wczesnych godzin popołudniowych, w tym czasie ruch odbywał się wahadłowo. Okoliczności i przyczyny wypadku ustala Policja.

Przed nami jeszcze pozostała część majówki oraz powroty do domów, wraz ze służbami apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości i stylu jazdy do warunków pogodowych na drogach.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Łukasz Jachimowicz/ Strazacki.pl