Poznań

Poznań. Nocny wypadek na ul. Roosevelta

Poznań. Nocny wypadek na ul. Roosevelta

Ranni, mocno uszkodzony samochód osobowy oraz wykolejony tramwaj, to skutki groźne wyglądającego zderzenia samochodu osobowego i tramwaju, które miało miejsce w nocy z wtorku na środę (16/17.05.2017).

Do zdarzenia doszło około godziny 23:20 na skrzyżowaniu ul. Roosevelta z Mostem Teatralnym. Samochód osobowy jadący od ronda Kaponiera w kierunku Winograd zderzył się czołowo-bocznie z tramwajem linii nr 4, który poruszał się w przeciwnym kierunku i wykonywał manewr lewoskrętu w Most Teatralny. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastęp PSP z JRG-1 i 2 Poznań, Zespoły Ratownictwa Medycznego WSPR Poznań, załogi Policji oraz Zakładowa Służba Ratownicza, służby techniczne oraz Nadzór Ruchu MPK Poznań. Przybyłe na miejsce służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz udzieliły pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Jak informowało Centrum Zarządzania Kryzysowego, ranne zostały 3 osoby, które podróżowały samochodem (2 przetransportowano do szpitala, 1 opatrzono na miejscu zdarzenia) oraz motornicza i pasażer tramwaju, który wybił szybę w kabinie celem uwolnienia motorniczej (opatrzeni na miejscu zdarzenia).

Kolejno na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze poznańskiej Policji, którzy sporządzali dokładną dokumentację oraz zabezpieczali ślady, które pozwolą ustalić dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia. Jak mówili świadkowie wypadku, w momencie zderzenia na skrzyżowaniu nie działała sygnalizacja świetlna (światła żółte pulsujące) oraz oświetlenie uliczne (zarówno na ul. Roosevelta, jak i rondzie Kaponiera). Po czynnościach Policji, strażacy z poznańskiej ,,dwójki" zajęli się sorpcją rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz pomogli w uprzątnięciu miejsca zdarzenia. Tramwaj został wkolejony podczas wycofywania ze skrzyżowania przez Zakładową Służbę Ratowniczą MPK Poznań. Działania zakończono około godziny 01:30, do tego czasu nocna linia tramwajowa 201 kursowała objazdem przez dolny odcinek PST. Samochody jadące w kierunku Winograd kierowane były natomiast objazdem przez ul. Dąbrowskiego.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Łukasz Jachimowicz/ Strazacki.pl