Poznań

Poznań. Pożar w budynku mieszkalnym na ul. Kościelnej

Poznań. Pożar w budynku mieszkalnym na ul. Kościelnej

W poniedziałkowe (24.07.2017 r.) popołudnie na ul.Kościelnej w Poznaniu doszło do pożaru w jednym z budynków wielorodzinnych. Silne zadymienie powstałe w budynku spowodowało konieczność ewakuacji kilku osób, które na szczęście nie zostały poszkodowane.

Do zdarzenia doszło około godziny 14:00, na miejsce pożaru zadysponowane zostały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z JRG-1 i 2 Poznań. W rozmowie z przedstawicielami mediów Kierujący Działaniem Ratowniczym mł. bryg. Mariusz Kowalski - dowódca JRG-1 Poznań, powiedział, że w budynku doszło do pożaru instalacji oraz skrzynki elektrycznej, który wywołał spore zadymienie. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ewakuowali 5 osób znajdujących się w budynku (świadkowie dodają, że część osób została ewakuowana z balkonu przy użyciu drabiny mechanicznej) oraz zlokalizowali pożar i przystąpili do jego ugaszenia przy pomocy proszku gaśniczego. Po ugaszeniu pożaru budynek został przewietrzony i skontrolowany przez strażaków pod kątem możliwości występowania zagrożeń popożarowych (m.in. stężenie tlenku węgla). Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia nikt nie został rannych. Na miejscu zdarzenia pracowali też przedstawiciele KW i KM PSP Poznań (w tym z-ca. Komendanta Miejskiego - mł. bryg. Jarosław Zamelczyk), ZRM WSPR Poznań, pogotowie energetyczne ENEA, Nadzór Ruchu MPK Poznań oraz załogi Policji. W trakcie działań ul.Kościelna w kierunku Sołacza była całkowicie zablokowana.

To nie jedyny poniedziałkowy pożar, który miał miejsce w budynkach wielorodzinnych. Jak informowała Ochotnicza Straż Pożarna w Suchym Lesie, około godziny 11:00 na osiedlu Bolesława Chrobrego doszło do pożaru mieszkania. Jak się okazało spaleniu uległa kuchnia, a na miejscu pracowały zastępy PSP z JRG-1 i 2 Poznań, zastęp OSP z Suchego Lasu, ZRM WSPR Poznań, pogotowie energetyczne ENEA oraz pogotowie gazowe. Jak pokazują powyższe przypadki, sezon letni mimo naszych wyobrażeń nie jest wolny od pożarów wewnętrznych.

remiza998 750 100px

kalendarze zmianowe

florian maly

Galeria

Łukasz Jachimowicz/ Strazacki.pl