Stalowa Wola

Próbował wjechać traktorem do Tesco, a następnie na teren komisariatu policji[FOTO&WIDEO]

Próbował wjechać traktorem do Tesco, a następnie na teren komisariatu policji[FOTO&WIDEO]

  27 lipca 2018 roku około godziny 10:00 na terenie Stalowej Woli doszło do staranowania drzwi wejściowych do hipermarketu Tesco na ulicy Przemysłowej oraz bramy Komendy Powiatowej Policji.

  Jak wynika wstępnych ustaleń 24-letni mężczyzna, mieszkaniec Stalowej Woli próbował wjechać ciągnikiem rolniczym produkcji rosyjskiej marki Władimirec do hipermarketu Tesco. Nie powstrzymały go stojące betonowe słupy. Udało mu się przejechać między nimi i uszkodzić drzwi wejściowe do sklepu oraz bankomat. Świadkowie widzieli również, że stłukł siekierą dwie witryny w znajdującym się tuż obok salonie jubilerskim. Następnie zaczął uciekać pojazdem. Zdołał przejechać ulicami Stalowej Woli ponad półtorakilometrowy odcinek drogi. Gdy znajdował się koło komendy policji na ulicy Popiełuszki skręcił na policyjny parking i wjechał w bramę wjazdową. Tam został obezwładniony przez policjantów.

  Mężczyzna został zatrzymany. Był trzeźwy. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia - mówi rzecznik prasowy stalowowolskiej policji Andrzej Walczyna. W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych Jak informuje policja mężczyzna trafił do aresztu. Z uwagi na stan psychiczny 24-latka został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Stalowej Woli. Od mężczyzny pobrano krew do badania pod kątem zawartości środków psychoaktywnych. Trwa szacowanie strat, przesłuchiwani są świadkowie, zabezpieczany monitoring. Postępowanie jest prowadzone w oparciu o artykuł 288 kodeksu karnego,
zniszczenia cudzej rzeczy za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Źródło/Tekst: Stalówka.NET
Fot. Jacek Rodecki 

Strażacki.pl

  27 lipca 2018 roku około godziny 10:00 na terenie Stalowej Woli doszło


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również